białe zeby

Jak nitkować zęby?

Pisałam już kiedy nitkować zęby teraz poruszę temat jak używać nici dentystycznej i którą najlepiej wybrać.

Jaką nitkę dentystyczną wybrać.

Na półkach w sklepie można znaleźć coraz więcej różnych nici dentystycznych. Czym się różnią i która jest najlepsz?

Są już dostępne nie tylko w drogerii, ale również w popularnych marketach – to akurat zaleta.

Do wyboru mamy:

  • nici z fluorem,
  • nici smakowe, głównie miętowe,
  • nici woskowane
  • trzymadełko z nitką dentystyczną,
  • czarna nitka,
  • nici Superfloss do oczyszczanie zamków aparatu ortodontycznego, bądź przęsła mostu.

Jeśli nie mamy aparatu, ani mostu, jeden rodzaj nitki dentystycznej już nam odpadł, uff zostało tylko 5. O nitce Superflos możecie przeczytać poniżej.

Czarna nitka, jest dla tych co lubią dokładnie widzieć efekt czyszczenia, ponieważ pozostałości resztek jedzenia międzyzębami są zazwyczaj jasne, kontrastują z nitką, na której dokładnie widać co znalazło się w zębach.

Nitka z fluorem daje dodatkowe zabezpieczenie przed próchnicą w trudno dostępnych miejscach. Czy wybierzemy woskowaną, która daje poślizg, smakową czy jakąkolwiek inna, każda będzie dobra. Jej wybór zależy od naszych preferencji.

Nitka Superfloss.

Wymieniłam nitkę Superfloss, jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ składa się z trzech część. Pierwsza jest sztywna umożliwiająca jej prześlizgnięcie pod przęsło czy drut aparatu, kolejna jest puszysta i tą częścią możemy wyczyścić większą przestrzeń oraz zamek, ostatnia część to tradycyjna nitka. Ten rodzaj polecany jest dla osób protetycznych lub leczących się ortodontycznie, kiedy zwykłe nitki są zbyt cienkie i nie wygodne. 

Jak używać nitki dentystycznej.

 Z pudełka z nitką dentystyczną odcinamy kawałek ok. 1 metra. Tyle abyśmy mogli użyć świeżego kawałka na każdą przestrzeń zębów. Jeden koniec oplatamy wokół palca wskazującego lub środkowego jednej dłoni, drugi koniec owijamy wokół palca wskazującego drugiej dłoni, tak by pomiędzy nimi powstał ok. 2cm odcinek nitki. Przesuwamy nić pomiędzy zębami, gdy dojdziemy do dziąsła oplatamy ząb w kształt litery C i jednym ruchem pionowym przesuwamy nitkę. Przechodzimy tak do kolejnych przestrzeni, odwijając równocześnie nitkę z jednej dłoni i nawijać na drugą tak, aby za każdym razem  używać świeżego kawałka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *