Kobieta myje zęby szczoteczką soniczną

Jaką szczoteczkę wybrać?

Coraz większy wybór szczoteczek do mycia zębów, przyprawia nas o zawrót głowy.

Którą szczoteczkę wybrać?

  • manualną
  • soniczną
  • elektryczną
  • z silikonowym włosiem
  • powyginanym włosiem we wszystkie strony.

Wybór jest skomplikowany. Najważniejsze to żebyś posiadali chociaż jedną szczoteczkę ;).

Szczoteczka elektryczna rotacyjna, soniczna czy manualna?

Wśród szczoteczek elektrycznych rotacyjnych króluje ta o drganiach oscylacyjno-rotacyjnych-pulsacyjnych. Czyli wykonuje ruchy, aż w trzech zakresach. Dalibyście radę tak umyć zęby szczoteczką manualną? Ja na pewno nie. Dlatego polecam wybrać którąś z szczoteczek elektrycznych. 

Szczoteczka soniczna wyróżnia się od rotacyjnej tym, że oparta jest na technologii fal dźwiękowych oraz wykonuje drgania wymiatające. Dzięki temu rozbija bakterię i je usuwa  powierzchni zębów. Działa delikatnie, a dzięki mieszaniu się pasty ze śliną, fale dźwiękowe sprawiają, że uderza tą mieszaniną w przestrzenie międzyzębowe, wymywając w ten sposób bakterie oraz dając dawkę fluoru z pasty do zębów. 

Szczoteczka rotacyjna ma za to małą główkę, którą możemy łatwo dojść do trudno dostępnych miejsc np. do ostatnich zębów “mądrości”. Włosie otula ząb i czyści wykonując ruchy 2D bądź 3D, w zależności od wybranego modelu.

Jaką szczoteczkę wybrać? Soniczną czy rotacyjną?

Dobrze, że jedną mamy z głowy, szczoteczka manualna odpada, chyba, że lubicie się namachać przez 4 minuty. Niestety wiele osób wciąż szoruje zęby, nie znając prawidłowego sposobu ich mycia. Zabezpieczyć się przed tym można używając szczoteczki elektrycznej.

Jeśli mamy naprawdę wrażliwe dziąsła, delikatniejsza będzie szczoteczka soniczna. Co prawda, na rynku dostępne są modele szczoteczek rotacyjnych z wielo funkcjami między innymi sensitiv, więc i taka poradzi sobie z nadwrażliwością. 

Wybór nie jest łatwy i należy do Was. Sami musicie sobie odpowiedź na pytania, która spełni Wasze oczekiwania, przydatne przy wyborze jest również zwrócenie uwagi na główkę szczotki. Soniczne są tylko prostokątne natomiast rotacyjne okrągłe.

Jakie są jeszcze zalety szczoteczek elektrycznych.

Jeśli mimo przeczytania powyższych zalet szczoteczek elektrycznych, nadal jesteście dumni ze swojej szczoteczki manualnej, przybliże inne zalety szczoteczki rotacyjne jak i sonicznej.  

Na co zwrócić uwagę kupując szczoteczkę elektryczną?

Szczoteczki elektryczne mają wiele funkcji, które nie posiadają szczoteczki manualne. Wpływa to na ich wybór. Jeśli mamy problem z odsłoniętymi szyjkami, bądź startymi zębami na powierzchniach zewnętrznych, prawdopodobnie zbyt mocno dociskamy szczoteczkę do zębów. Funkcja kontroli nacisku ostrzeże nas kiedy używamy zbyt dużej siły. Zazwyczaj czyszczenie zębów ulega zatrzymaniu, bądź zapala się czerwona lampka na rączce. 

Ilość drgań/ruchów to kolejna rzecz na którą warto zwrócić uwagę. To główna wyższość szczoteczek elektrycznych nad manualnymi. 

Niektóre posiadają dodatkowe funkcje mycia jak: wybielanie, sensitiv czy dostosowane do użytkownika. Nie zawsze są to przydatne cechy, warto się zastanowić czy faktycznie ich potrzebujemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *