Nitkowanie zębów nicią dentystyczną

Kiedy nitkować zęby?

Nitkować przed czy po umyciu zębów?

O tym, że trzeba i warto nitkować tłumaczyłam tutaj. Natomiast kiedy lepiej nitkować zęby? Rano, wieczorem, przed czy po umyciu zębów? Oto jest pytanie.

Od razu uprzedzę, że nie podam dokładnej odpowiedzi, wybór tak naprawdę będzie należał do Was.

Nitkowanie zębów po ich umyciu.

Nitkowanie zębów po umyciu ma tą zaletę, że możemy skontrolować dokładność ich oczyszczenia. Można z tego procesu wyciągnąć wnioski i spróbować bardziej oczyszczać zęby podczas mycia, w miejscach, w których musieliśmy dokładnie oczyszczać nitką. Kolejny plus to większe poczucie pewności w czystości zębów. Nitka to końcowy etap codziennej profilaktyki, więc czyścimy tak długo aż nic na nitce nie zostanie.

Nitkowanie zębów przed ich umyciem.

Najważniejszą zaletą nitkowania zębów przed ich umyciem jest to, że uwolnimy przestrzenie międzyzębowe od zalegających resztek pokarmu, więc fluor zawarty w paście do zębów będzie miał do nich dostęp, co korzystnie wpłynie na strukturę zębów. Dodatkowo przeprowadzono badanie, w którym stwierdzono, że użycie nici dentystycznej przed szczotkowaniem rozbija bakterię między zębami, ułatwiając ich usunięcie przez szczoteczkę do zębów.

Kiedy nitkować zęby?

Jak wspomniałam na początku wybór należy do Was. Jedno jest pewne, niezależnie którą wersję wybierzecie, każda pozytywnie wpłynie na stan zębów i ich profilaktykę przeciwpróchniczą. Ważne jest aby w ogóle nitkować zęby, przynajmniej raz dziennie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *